Новини Бюро

«…Цар, який наповнює свою скарбницю майном підданих, подібний до того, хто маже дах свого будинку глиною, взятою з-під його фундаменту…» Ас-Самарканді

Отже, ДФС не цікавлять ні потреби людей у котрих ці кошти були незаконно вилучені, ні збитки, котрі завдаються таким незаконним утриманням чужого майна, ні той факт що таке майно без жодних правових підстав утримується державним органом.

 

 

 

 

Цей допис не про історію успіху адвокатського бюро чи про долю клієнта.

На нашу думку, цей допис про правовий нігілізм та відношення до громадян зі сторони  державних органів та чиновників на прикладі конкретної справи ДФС (https://www.facebook.com/SFSofUkraine/) .

Цей допис про стиль та методи роботи за якими інтереси громадян ніхто не враховує.

Вважаємо, що в період задекларованої Державою «діджиталізації», соціальних мереж, на сторінках яких державні органи і ДФС зокрема, мало чи не щодня рапортують про свої успіхи та перемоги, такий допис є радше вимогою сьогодення, а зважаючи на триваючі карантинні обмеження, відсутність особистого прийому у керівництва ДФС, це ще й спосіб привернути увагу до проблеми з котрою, на наше переконання, стикаються чи стикались сотні, якщо не тисячі людей.

Отже, грудень 2019 року. У подружньої пари підприємців з м. Києва проходять обшуки на день Святого Миколая. Працівники Офісу Великих платників податків (https://www.facebook.com/c.office.vp) вилучають як завжди, техніку, грошові кошти, документи, товар, особливо не розбираючись чи має це відношення до кримінального провадження. Обшук проводять в межах кримінального провадження за ч.3 ст.212 КК України (ухилення від сплати податків).

За класикою сьогодення, арешт накладено в судовому поряд на все без виключення, вилучене  майно.

В серпні-листопаді 2020 року арешт на вилучене знято судами за клопотаннями адвокатів, як наслідок, в силу приписів ч.1 ст.169 КПК України таке майно підлягає негайному поверненню особі у котрої воно було вилучено. Більш того, у листопаді 2020 року кримінальне провадження було закрито на підставі п.1 ч.1 ст.284 КПК України, у зв’язку з відсутністю події кримінального правопорушення!

Варто зауважити, що протягом усього часу з грудня 2019 року по листопад 2020 року наші клієнти навіть не були допитані в межах кримінального провадження як свідки, учасниками провадження не були, жодного процесуального статусу так і не набули.

Здавалось би проблему вичерпано та вирішено, слідчі ДФС помилились і прийшли не до тих, кримінальне провадження закрито, а при наявності ще й рішень слідчих суддів,  майно вже  давно повинно бути повернуто законному власнику.

Однак, з листопада 2020 року (тобто понад півроку часу!), при наявності усіх зазначених умов, не тільки вилучені під час обшуків грошові кошти так і не повернуто законному власнику, а вчиняються дії на безпідставне їх утримання ДФС!

На численні запити, листи, звернення,  ДФС вказує « дуже обґрунтовані та законні» причини такого неповернення це й реорганізація та відкриття рахунків, відсторонення керівництва до відсутності ініціативних листів слідчого та рішень судів у котрих було б чітко вказано, що і кому повертати. Хоча захист, ще  окремо отримав і ухвалу слідчого судді про роз’яснення судового рішення!.

Позаяк «віз і нині там».

Понад півроку часу значна сума коштів без жодних правових підстав незаконно утримується ДФС та не повертається законним власникам!

Адвокатські запити ігноруються. Скарги на керівництво обмежуються відписками.

Внутрішня безпека ДФС взагалі проігнорувала скаргу на предмет перевірки, а чи є ще такі кошти і де обліковуються.

Отже, ДФС не цікавлять ні потреби людей у котрих ці кошти були незаконно вилучені, ні збитки, котрі завдаються таким незаконним утриманням чужого майна, ні той факт що таке майно без жодних правових підстав утримується державним органом.

А що робити клієнтам у випадку нагальної потреби у власних коштах (похорон, медична операція, тощо)?

Скажіть пане голова ДФС ( https://www.facebook.com/V.Melnik.official ) скільки це ще триватиме? Скільки ще часу очолюваному Вами відомству потрібно для того, щоб виконати судові рішення винесені іменем України та повернути те, що неправомірно утримується понад півроку часу?