Новини Бюро

Активи завжди потребують захисту!

Що поєднує ІТ – компанії, фармацевтичну та промислову індустрію?

Відповідь дуже коротка – тиск правоохоронців.

На цей час «ціна» обіцянок нового керівництва країни, щодо поліпшення інвестиційного клімату та зменшення тиску має вираження «гроша».

Через здійснення обшуків у Вашої компанії можуть скопіювати програмний код, рецепт лікарського засобу, промисловий зразок та/або креслення цілком «законним» шляхом.

В такі часи марно сподіватися, що чергова хвиля передноворічних візитів не торкнеться саме Вашої компанії. отже, розраховувати потрібно лише на власні сили.

Тому, ми сформували декілька пріоритетних порад – як  захистити власні активи від зазіхань «силових органів», котрим правоохоронними тільки належить ще стати в майбутньому.

1️⃣

CRIME DUE DILIGENCE – аналіз діючих бізнес-процесів та самої структури власності компанії з урахуванням усіх складових кримінального переслідування. Такий крок, виявить одразу наявні ризики.

2️⃣

Поради зовнішніх консультантів завжди дають нову інформацію.

Самолікування власними силами не часто призводить до одужання, тому, професійна допомога є пріоритетною під час конфліктів.

3️⃣

У випадку отримання запиту/ухвали/інформації про потенційне розслідування – не чекайте поки до вас прийдуть. Не шкодуйте витратити незначний ресурс! Нехай консультанти, проведуть аналіз, нададуть прогнози та окреслять чіткий сценарій Ваших дій на випадок – «Откройте, полиция!».

Евакуацію, на випадок пожежі, потрібно робити за заздалегідь затвердженою  схемою.

4️⃣

Рівень «органів» достатньо різний.

На дистанції «витягнутої» руки, не складно заблокувати діяльність компанії – арешт рахунків, блокування лімітів ПДВ, заборона вчинення дій. тощо.

5️⃣

«Сумнівний талант» розслідування кримінальних проваджень не має межі, а тим більше – кордону. Якщо потрібен доступ до Amazon, національна Феміда буде тільки «сприяти». Головне пам’ятайте, будь-якої таємниці не існує. Потрібен лише формальний привід, через наявний номер кримінального провадження і доступ до усього об’єму ваших закордонних транзакцій – забезпечено, при цьому виключно у законний спосіб.

Ризики кримінального переслідування – випадкова лотерея, що мають негативний вплив на безпеку активів.